Misja Zooom

Nie należymy do żadnej organizacji, partii, czy stowarzyszenia. Jesteśmy normalnymi ludźmi, których zwyczajnie przeraża treść prezentowanych informacji w ogólnopolskich mediach.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że kierowany do nas – zwykłych ludzi – strumień informacji kreuje nasze poglądy i ma znaczący wpływ na sposób w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość.

Nierzetelność, niedopowiedzenia, stronniczość a nawet kłamstwa szerzone w mediach, to istotne powody masowego zbaranienienia społeczeństwa.

Mamy  pełną świadomość, że nasza akcja nie zmieni świata z dnia na dzień, jednocześnie wierzymy, że jeśli zostaniesz tu chwilę to zwiększy się Twoja wybredność w stosunku do tego co  serwują Ci politycy, dziennikarze i nieżyczliwi sąsiedzi.

Zooom ma jedno zadanie – przybliżyć do informacji, których poszukiwanie w wieczornym wydaniu Wiadomości, lub codziennej prasie jest kompletnie bezskuteczne.

Lenistwo, wygoda i dążenie do beztroskości to ludzkie cechy, które powodują m.in niechęć do poznawania odmiennych opinii na tematy w których czujemy się często ekspertami.  Właśnie z uwagi na powszechne wrodzone lenistwo Zooom nie wymaga czytania rozległych analiz naukowych, lub przeszukiwania „poukrywanych” w internecie artykułów.

Nie interesują nas teorie spiskowe i dyskusje oparte o domysły.

Za wszelką cenę chcemy zachować obiektywizm. Misją Zooom jest w możliwie prostej formie przybliżanie ważnych , a jednocześnie mało popularnych faktów.